Sıkça Sorulan Sorular

BKM Express içerisindeki bazı fonksiyonlar, uygulamanın daha rahat kullanılabilmesi amacıyla çeşitli bilgilere erişmek için izinler istemektedir. Alınan izinlerin listesi aşağıdaki gibidir:
iOS
Uygulama İzni İzin Sebebi
Bildirimler Kampanya bildirimlerinin cihazınıza gönderilebilmesi için gerekli izindir.
Kamera Karekod ile ödeme yapabilmek için gerekli izindir.

Android
Uygulama İzni İzin Sebebi
Telefon Durumu Gelen aramalarda uygulamanın arka plana giderken durumunu tutmak için gerekli izindir.
Kamera Karekod ile ödeme yapabilmek için gerekli izindir.
Sosyal Medya Hesapları Uygulama üzerinden sosyal medya paylaşımları için gerekli izindir.
Ağ durumu, İnternet Erişimi İnternet erişimi durumunu kontrol edebilmek için gerekli izindir.
Çalışan Uygulamalar Bildirim fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli izindir.
Titreşim Bildirim fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli izindir.
BKM Express’in farklı kanalları aracılığıyla 30’un üzerinde STK’dan (sivil toplu kuruluşu) istediğinize bağış yapabilirsiniz.
BKM Express bağış kanalları:

BKM Express Mobil Uygulaması
BKM Express mobil uygulamasında yer alan “Express Ödeme” sekmesi içindeki “Bağış Menüsü”nde yer alan STK’ların üzerine tıklayarak da bağış işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
BKM Express Web Sitesi
www.bkmexpress.com.tr/bagis linkinde yer alan ilgili sivil toplum kuruluşuna ait karekodun doğrudan üzerine tıklayarak veya kare kodu BKM Express mobil uygulaması üzerinden “Karekod Oku”  butonuna tıklayıp okutarak seçtiğiniz sivil toplum kuruluşuna hızlıca bağış yapabilirsiniz. Ayrıca bkmexpress.com.tr web sitesinde chatbot bağış kanallarımız arasındadır. STK (sivil toplu kuruluşu) seçimi ve tutar girişi ile bağışınızı bot üzerinden yapabilirsiniz.
Yuvarla ile Bağış
BKM Express ile ödeme sırasında harcamanızın küsuratını dilerseniz istediğiniz STK’ya bağış olarak yuvarlayabilirsiniz. Yuvarla ile bağış yapabilmek için kart seçim adımından sonra SMS OTP ekranında yer alan STK listesinden dilediğiniz STK’yı seçerek harcamanızın küsuratını bir üst tutara yuvarlayarak bağış yapabilirsiniz. BKM Express ile yapılan bağışları “İşlemlerim” menüsünde görebilirsiniz.
BKM Express online ve mobil ödeme çözümüdür. Kullanıcıların tüm kartlarınız tek bir dijital cüzdanda ilk 6 ve son 4 hanesiyle güvenli bir şekilde saklanması ve kart verileri olmadan güvenli, kolay ve hızlı işlem yapılmasını sağlayan ve arayüz görevi gören bir uygulamadır.
 • İş yerinin ödeme sayfasında yer alan “BKM Express ile Öde” seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan sayfada BKM Express’e üye olurken kullanılan “e-posta adresi ve şifre ile” giriş yapılır.
 • Daha önce BKM Express'e eklediği kartlardan birini ve varsa işyerinin bu kartlara uyguladığı taksit seçeneğini işaretler ve ödeme adımına geçer.
 • Kart hamilinin banka veya e-para kuruşunda kayıtlı kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilecek doğrulama şifresi ile işlem onaylanır.
Bu aşamada kart bilgileri güvenli ve şifreli olarak işyeri üzerinden Sanal POS'a aktarılarak ödeme işlemi gerçekleşir. İşyeri bu alışverişi diğer kart tahsilatları ile aynı kurallar ve uygulamalar çerçevesinde işleme almış olur.
BKM Express mobil uygulaması ile istediğiniz kişiye 7/24 para gönderebilirsiniz. Mobil uygulamalarımızın ana menüsünde yer alan "Para Transferi" seçeneği altından "Gönder" menüsü seçilerek para gönderebilirsiniz. Kart Seçimi ile gönderim yapacağınız kart, para göndereceğiniz 16 haneli kart numarasını Alıcı Kart Numara ekranına girebilirsiniz. Ardından ödeme türünü ve tutarı belirleyip para gönderme işlemini onaylanır. BKM Express ile para gönder hizmeti mobil uygulamaları üzerinden sunulmaktadır.
BKM Express mobil uygulamaları üzerinden istediğiniz kişinin kartına para gönderebilirsiniz. Ana menüde yer alan "Para Transferi" seçeneğinin altındaki "Gönder" menüsünü seçmelisiniz. Para göndermek istediğiniz kişinin 16 haneli kart numarasını girerek, göndermek istediğiniz tutarı belirleyip, bankadan gelen SMS ile para gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Onayınız sonrasında gönderdiğiniz para alıcı tarafın kartına yansır. Para gönderme hizmetini destekleyen bankalara buradan ulaşabilirsiniz.
BKM Express uygulama ve hizmetleri ücretsizdir; bununla birlikte para transfer işlemlerinde bankanız tarafından ücret yansıtılabilir. Ücret, komisyon oranı ve limitler ile ilgili çalıştığınız kuruluştan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yardımcı olabileceğimiz farklı bir konu varsa ExpressDestek@bkm.com.tr yazabilir veya 0850 2010 256’dan bize ulaşabilirsiniz.
BKM Express ile para isteme hizmeti mobil uygulamaları üzerinden sunulmaktadır. BKM Express mobil uygulamalarının ana menüsünde yer alan "Para Transferi" seçeneği altından "İste" menüsü ile para isteyebilirsiniz. BKM Express ana menüsünde yer alan “Para Transferi” seçeneği altından “İste” menüsü seçilir. Para gönderilmesi istenilen kart seçilir ve talep edilen tutar girilir. Ardından dilerseniz para istediğiniz kişi yanındaysa Karekodu göstererek ya da paylaş butonu ile mesajlaşma uygulamaları üzerinden linki paylaşarak tamamlayabilirsin.
BKM Express uygulama ve hizmetleri ücretsizdir; bununla birlikte para transfer işlemlerinde bankanız tarafından ücret yansıtılabilir. Ücret, komisyon oranı ve limitler ile ilgili çalıştığınız kuruluştan detaylı bilgi alabilirsiniz.
BKM Express, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.(BKM), bankalar ve e-ticaret dünyasının önde gelen firmalarıyla birlikte geliştirilen, hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemidir.
BKM Express, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.(BKM), bankalar ve e-ticaret dünyasının önde gelen firmalarıyla birlikte geliştirilen, hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemidir. Dünyadaki ilk ulusal dijital cüzdan olma özelliği taşır. BKM, bankalar ve önde gelen e-ticaret firmaları tarafından geliştirilmiştir. 2012 yılında hayata geçmiştir. Tüm kartlarınız tek bir dijital cüzdanda ilk 6 ve son 4 hanesiyle güvenli bir şekilde saklanması ve kart verileri olmadan güvenli, kolay ve hızlı işlem yapmanızı sağlar.
 • İnternet alışverişlerinizde kart bilgilerini tekrar tekrar girmeden 40 bin iş yerinde kolayca ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Marketten akaryakıta, restorandan toplu taşıma ve ulaşıma kadar birçok alanda cüzdanınız olmadan cep telefonunuzla ödeme gerçekleştirirsiniz.
 • Para transferi özelliği sayesinde akşam ve hafta sonu dâhil olmak üzere dilediğiniz vakitte para gönderip, para isteyebilirsiniz
Türkiye çapında çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine destek olmak amacıyla bağış yapabilirsiniz.  
Kart sahibiyseniz BKM Express web ve mobil uygulaması üzerinden herhangi bir ücret ödemeden üyelik oluşturabilirsiniz. BKM Express ile finansal işlem yapmak için kart eklemeniz gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın.

BKM Express'in iPhone uygulaması için tıklayın

BKM Express'in Android uygulaması için tıklayın

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş kısaca BKM 1990 yılında 13 kamu ve özel Türk bankasının ortaklığıyla kurulan ve günümüzde tüm kart çıkaran banka ve e-para kuruluşlarına hizmet sağlamaktadır. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. BKM Express sizlere BKM güvencesi ile sunulan güvenli bir ödeme sistemidir.
BKM Express üç katmanlı güvenlik adımı ile alışveriş yapabileceğiniz ve 7/24 Para İste ve Para Gönder özellikleriyle para transferi yapabileceğiniz güvenli bir ödeme sistemidir.
 1. Kart numarası paylaşılmaz, kart eklerken yalnızca ilk 6 ve son 4 hane girilir.
 2. Statik şifre veya parmak izi ile giriş yapılabilir.
 3. Dinamik Şifre Tek kullanımlık SMS şifresi ile kart sahibi doğrulanır ve BKM Express ExpSign* oluşturulur.
BKM Express üyesi olduktan sonra
 • bkmexpress.com.tr üzerinden üyelik sayfanızda bulunan "Kart Ekle" adımından
 • Mobil uygulama kullanıyorsanız ana sayfanızda yer alan "Kart Ekle" seçeneğinden kartlarınızı tanımlayabilirsiniz.
İstediğiniz kredi, banka ya da ön ödemeli (prepaid) kartınıza ait bilgileri BKM Express'e kaydedebilirsiniz. Kart bilgilerinizi tanımladıktan sonra banka, e-para kuruluşu tarafından gönderilen şifreyle doğrulamanızı gerçekleştirerek alışverişe başlayabilir veya para gönderebilirsiniz. BKM Express’e ekleyebileceğiniz kartları görmek için (https://bkmexpress.com.tr/nerede-kullanilir/) adresini ziyaret edebilirsiniz
BKM Express'in mobil uygulamasından üye olabilir ve bu özellikleri kullanabilirsiniz.
 • E-ticaret & Mobil-ticaret
 • Tek tık ile Ödeme
 • Web Ödemesi
 • Mobil Ödeme
 • Kare Kod - Barkod Ödeme
Mağaza İçi Ödeme
 • Yüz yüze Ödeme
 • Kare kod-Barkod Ödeme
 • Temassız HCE
Para Transferi
 • 7/24 Para gönder
 • 7/24 Para iste
Bağış
 • Web & Mobil
 • Kare Kod & Link ile bağış
 • Chatbot ile bağış
“Yuvarla” özelliği BKM Express'in iPhone uygulaması için tıklayın. BKM Express'in Android uygulaması için tıklayın.
BKM Express ile gerçekleştirilen işlemlerin iptal ve iadesini Sanal POS yönetim ekranlarınızdan yapabilirsiniz.
BKM Express kullanıcı adı olarak kullandığınız e-posta adresini unutmanız durumunda; T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yapabilirsiniz. BKM Express hesabınızın şifrenizi unutmanız durumunda; Üye Giriş ekranındaki Şifrenizi unuttuysanız tıklayın seçeneğiyle açılan ekrana T.C. kimlik numaranızı ya da BKM Express’e kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Telefon numaranıza şifre yenileme kodu gönderilir, kodu ilgili alana girerek ve yeni şifre belirleyebilirsiniz. BKM Express hesabınızın Şifre Yenileme linki kayıtlı e-posta adresinize gönderilmektedir. Kendinize hatırlatma e-postası göndermek için tıklayın.
BKM Express ile yapılan ödeme, bağış ve para transferini “İşlemlerim” menüsünde görebilirsiniz. Kartınıza ait hesap hareketlerini banka veya e-para uygulamasından kontrol edebilirsiniz.  
BKM Express ile e-ticaret ve m-ticarette yapılan alışverişlerde provizyon işlemleri Sanal POS üzerinden gerçekleşir. BKM Express ile gerçekleştirilen tüm alışveriş işlemlerinde ödemeler çalışmakta olduğunuz koşullara uygun olarak, Sanal POS'unuzun bağlı olduğu hesaba yapılır.
BKM Express Öde seçeneğini, BKM Express geçerli olan iş yerlerinde kullanabilirsiniz. BKM Express uygulamasını destekleyen işyerlerinin listesine ulaşmak için tıklayın.
BKM Express uygulamasına kart ekleme aşamasında sorun yaşıyorsanız;
 • Öncelikle eklemek istediğiniz kartın T.C. kimlik numarası size ait olmalı. Kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesini yazdıktan sonra arkasındaki güvenlik kodunu (CVV/CVV2) ve kartınıza kayıtlı olan cep telefonu numaranız güncel olmalı.
 • Ekleyebileceğiniz kartları görmek için  https://bkmexpress.com.tr/nerede-kullanilir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • BKM Express uygulaması kartınızı destekliyorsa ve doğrulama SMS'ini girdiğiniz halde kayıt hatası alıyorsanız bize 0850 2010 256’dan ulaşabilirsiniz.
BKM Express ile gerçekleştirilen işlemlerin iptal ve iadesini Sanal POS yönetim ekranlarınızdan yapabilirsiniz. İşlem detaylarını iş yeri ekstrenizden inceleyebilirsiniz
BKM Express ile e-ticaret ve m-ticaret iş yerlerinden yapılan alışverişlerde, kart bilgisi girmeden kolayca ve hızla ödeme yapılmaktadır.
 • Öncelikle İş Yerinin ödeme sayfasında yer alan “BKM Express ile Öde” seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan sayfada BKM Express’e üye olurken kullanılan “e-posta adresi ve şifre ile” giriş yapılır. Onaylanarak ödeme tamamlanır. BKM Express üyesi değilseniz bu adımda e-posta adresi ve şifresini tanımlayarak üye olabilirsiniz.
 • Kart ve ödeme seçenekleri belirlendikten sonra kart hamilinin banka veya e-para kuruşunda kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilen doğrulama şifresi ile işlemini tamamlayabilirsiniz.
Detaylı bilgi için https://bkmexpress.com.tr/nerede-kullanilir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kart ekleme işleminizi tamamlamak için tarafınıza gönderilen doğrulama SMS'ini kart ekleme ekranına girmeniz gerekmektedir. BKM Express doğrulama SMS’ inin ulaşmama durumunda Doğrulama SMS' ini yeniden gönder bağlantısına tıklayarak yeniden SMS gönderebilirsiniz. Doğrulama SMS' i kartınızın kayıtlı olduğu güncel cep telefon numaranıza banka veya e-para kuruşu tarafından gönderilmektedir. Eğer doğrulama SMS' i ulaşmıyorsa cep telefon numaranızın teyidi için kart çıkaran kuruluş ile iletişime geçebilirsiniz.
BKM Express ile Öde işleminizi tamamlamak için tarafınıza gönderilen doğrulama SMS'ini ödeme ekranına girmeniz gerekmektedir. BKM Express doğrulama SMS’ inin ulaşmama durumunda Doğrulama SMS' ini yeniden gönder bağlantısına tıklayarak yeniden SMS gönderebilirsiniz. Doğrulama SMS' i kartınızın kayıtlı olduğu güncel cep telefon numaranıza banka veya e-para kuruşu tarafından gönderilmektedir. Eğer doğrulama SMS' i ulaşmıyorsa cep telefon numaranızın teyidi için kart çıkaran kuruluş ile iletişime geçebilirsiniz.
E-ticaret ve m-ticaret iş yeri, kartınıza taksit imkânı sunuyorsa taksitli işlem yapabilirsiniz. Ödeme anında karşınıza gelen alışveriş tablosundan peşin veya taksitli seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
BKM Express hizmetlerinden artık faydalanmak istemiyorsanız expressdestek@bkm.com.tr adresine kapanmasını istediğiniz kullanıcı adınız olan e-posta adresi, T.C. kimlik numaranız ve cep telefon bilginizi göndererek hesabınızın kapatılmasını isteyebilirsiniz. 3 iş günü içinde talebiniz gerçekleştirilecek ve tarafınıza bilgi verilecektir.

BKM Express içerisindeki bazı fonksiyonlar, uygulamanın daha rahat kullanılabilmesi amacıyla çeşitli bilgilere erişmek için izinler istemektedir. Alınan izinlerin listesi aşağıdaki gibidir:
iOS
Uygulama İzni İzin Sebebi
Bildirimler Kampanya bildirimlerinin cihazınıza gönderilebilmesi için gerekli izindir.
Kamera Karekod ile ödeme yapabilmek için gerekli izindir.

Android
Uygulama İzni İzin Sebebi
Telefon Durumu Gelen aramalarda uygulamanın arka plana giderken durumunu tutmak için gerekli izindir.
Kamera Karekod ile ödeme yapabilmek için gerekli izindir.
Sosyal Medya Hesapları Uygulama üzerinden sosyal medya paylaşımları için gerekli izindir.
Ağ durumu, İnternet Erişimi İnternet erişimi durumunu kontrol edebilmek için gerekli izindir.
Çalışan Uygulamalar Bildirim fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli izindir.
Titreşim Bildirim fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli izindir.
BKM Express’in farklı kanalları aracılığıyla 30’un üzerinde STK’dan (sivil toplu kuruluşu) istediğinize bağış yapabilirsiniz.
BKM Express bağış kanalları:

BKM Express Mobil Uygulaması
BKM Express mobil uygulamasında yer alan “Express Ödeme” sekmesi içindeki “Bağış Menüsü”nde yer alan STK’ların üzerine tıklayarak da bağış işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
BKM Express Web Sitesi
www.bkmexpress.com.tr/bagis linkinde yer alan ilgili sivil toplum kuruluşuna ait karekodun doğrudan üzerine tıklayarak veya kare kodu BKM Express mobil uygulaması üzerinden “Karekod Oku”  butonuna tıklayıp okutarak seçtiğiniz sivil toplum kuruluşuna hızlıca bağış yapabilirsiniz. Ayrıca bkmexpress.com.tr web sitesinde chatbot bağış kanallarımız arasındadır. STK (sivil toplu kuruluşu) seçimi ve tutar girişi ile bağışınızı bot üzerinden yapabilirsiniz.
Yuvarla ile Bağış
BKM Express ile ödeme sırasında harcamanızın küsuratını dilerseniz istediğiniz STK’ya bağış olarak yuvarlayabilirsiniz. Yuvarla ile bağış yapabilmek için kart seçim adımından sonra SMS OTP ekranında yer alan STK listesinden dilediğiniz STK’yı seçerek harcamanızın küsuratını bir üst tutara yuvarlayarak bağış yapabilirsiniz. BKM Express ile yapılan bağışları “İşlemlerim” menüsünde görebilirsiniz.
BKM Express online ve mobil ödeme çözümüdür. Kullanıcıların tüm kartlarınız tek bir dijital cüzdanda ilk 6 ve son 4 hanesiyle güvenli bir şekilde saklanması ve kart verileri olmadan güvenli, kolay ve hızlı işlem yapılmasını sağlayan ve arayüz görevi gören bir uygulamadır.
 • İş yerinin ödeme sayfasında yer alan “BKM Express ile Öde” seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan sayfada BKM Express’e üye olurken kullanılan “e-posta adresi ve şifre ile” giriş yapılır.
 • Daha önce BKM Express'e eklediği kartlardan birini ve varsa işyerinin bu kartlara uyguladığı taksit seçeneğini işaretler ve ödeme adımına geçer.
 • Kart hamilinin banka veya e-para kuruşunda kayıtlı kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilecek doğrulama şifresi ile işlem onaylanır.
Bu aşamada kart bilgileri güvenli ve şifreli olarak işyeri üzerinden Sanal POS'a aktarılarak ödeme işlemi gerçekleşir. İşyeri bu alışverişi diğer kart tahsilatları ile aynı kurallar ve uygulamalar çerçevesinde işleme almış olur.
BKM Express mobil uygulaması ile istediğiniz kişiye 7/24 para gönderebilirsiniz. Mobil uygulamalarımızın ana menüsünde yer alan "Para Transferi" seçeneği altından "Gönder" menüsü seçilerek para gönderebilirsiniz. Kart Seçimi ile gönderim yapacağınız kart, para göndereceğiniz 16 haneli kart numarasını Alıcı Kart Numara ekranına girebilirsiniz. Ardından ödeme türünü ve tutarı belirleyip para gönderme işlemini onaylanır. BKM Express ile para gönder hizmeti mobil uygulamaları üzerinden sunulmaktadır.
BKM Express mobil uygulamaları üzerinden istediğiniz kişinin kartına para gönderebilirsiniz. Ana menüde yer alan "Para Transferi" seçeneğinin altındaki "Gönder" menüsünü seçmelisiniz. Para göndermek istediğiniz kişinin 16 haneli kart numarasını girerek, göndermek istediğiniz tutarı belirleyip, bankadan gelen SMS ile para gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Onayınız sonrasında gönderdiğiniz para alıcı tarafın kartına yansır. Para gönderme hizmetini destekleyen bankalara buradan ulaşabilirsiniz.
BKM Express uygulama ve hizmetleri ücretsizdir; bununla birlikte para transfer işlemlerinde bankanız tarafından ücret yansıtılabilir. Ücret, komisyon oranı ve limitler ile ilgili çalıştığınız kuruluştan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yardımcı olabileceğimiz farklı bir konu varsa ExpressDestek@bkm.com.tr yazabilir veya 0850 2010 256’dan bize ulaşabilirsiniz.
BKM Express ile para isteme hizmeti mobil uygulamaları üzerinden sunulmaktadır. BKM Express mobil uygulamalarının ana menüsünde yer alan "Para Transferi" seçeneği altından "İste" menüsü ile para isteyebilirsiniz. BKM Express ana menüsünde yer alan “Para Transferi” seçeneği altından “İste” menüsü seçilir. Para gönderilmesi istenilen kart seçilir ve talep edilen tutar girilir. Ardından dilerseniz para istediğiniz kişi yanındaysa Karekodu göstererek ya da paylaş butonu ile mesajlaşma uygulamaları üzerinden linki paylaşarak tamamlayabilirsin.
BKM Express uygulama ve hizmetleri ücretsizdir; bununla birlikte para transfer işlemlerinde bankanız tarafından ücret yansıtılabilir. Ücret, komisyon oranı ve limitler ile ilgili çalıştığınız kuruluştan detaylı bilgi alabilirsiniz.
BKM Express, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.(BKM), bankalar ve e-ticaret dünyasının önde gelen firmalarıyla birlikte geliştirilen, hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemidir.
BKM Express, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.(BKM), bankalar ve e-ticaret dünyasının önde gelen firmalarıyla birlikte geliştirilen, hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemidir. Dünyadaki ilk ulusal dijital cüzdan olma özelliği taşır. BKM, bankalar ve önde gelen e-ticaret firmaları tarafından geliştirilmiştir. 2012 yılında hayata geçmiştir. Tüm kartlarınız tek bir dijital cüzdanda ilk 6 ve son 4 hanesiyle güvenli bir şekilde saklanması ve kart verileri olmadan güvenli, kolay ve hızlı işlem yapmanızı sağlar.
 • İnternet alışverişlerinizde kart bilgilerini tekrar tekrar girmeden 40 bin iş yerinde kolayca ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Marketten akaryakıta, restorandan toplu taşıma ve ulaşıma kadar birçok alanda cüzdanınız olmadan cep telefonunuzla ödeme gerçekleştirirsiniz.
 • Para transferi özelliği sayesinde akşam ve hafta sonu dâhil olmak üzere dilediğiniz vakitte para gönderip, para isteyebilirsiniz
Türkiye çapında çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine destek olmak amacıyla bağış yapabilirsiniz.  
Kart sahibiyseniz BKM Express web ve mobil uygulaması üzerinden herhangi bir ücret ödemeden üyelik oluşturabilirsiniz. BKM Express ile finansal işlem yapmak için kart eklemeniz gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın.

BKM Express'in iPhone uygulaması için tıklayın

BKM Express'in Android uygulaması için tıklayın

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş kısaca BKM 1990 yılında 13 kamu ve özel Türk bankasının ortaklığıyla kurulan ve günümüzde tüm kart çıkaran banka ve e-para kuruluşlarına hizmet sağlamaktadır. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. BKM Express sizlere BKM güvencesi ile sunulan güvenli bir ödeme sistemidir.
BKM Express üç katmanlı güvenlik adımı ile alışveriş yapabileceğiniz ve 7/24 Para İste ve Para Gönder özellikleriyle para transferi yapabileceğiniz güvenli bir ödeme sistemidir.
 1. Kart numarası paylaşılmaz, kart eklerken yalnızca ilk 6 ve son 4 hane girilir.
 2. Statik şifre veya parmak izi ile giriş yapılabilir.
 3. Dinamik Şifre Tek kullanımlık SMS şifresi ile kart sahibi doğrulanır ve BKM Express ExpSign* oluşturulur.
BKM Express üyesi olduktan sonra
 • bkmexpress.com.tr üzerinden üyelik sayfanızda bulunan "Kart Ekle" adımından
 • Mobil uygulama kullanıyorsanız ana sayfanızda yer alan "Kart Ekle" seçeneğinden kartlarınızı tanımlayabilirsiniz.
İstediğiniz kredi, banka ya da ön ödemeli (prepaid) kartınıza ait bilgileri BKM Express'e kaydedebilirsiniz. Kart bilgilerinizi tanımladıktan sonra banka, e-para kuruluşu tarafından gönderilen şifreyle doğrulamanızı gerçekleştirerek alışverişe başlayabilir veya para gönderebilirsiniz. BKM Express’e ekleyebileceğiniz kartları görmek için (https://bkmexpress.com.tr/nerede-kullanilir/) adresini ziyaret edebilirsiniz
BKM Express'in mobil uygulamasından üye olabilir ve bu özellikleri kullanabilirsiniz.
 • E-ticaret & Mobil-ticaret
 • Tek tık ile Ödeme
 • Web Ödemesi
 • Mobil Ödeme
 • Kare Kod - Barkod Ödeme
Mağaza İçi Ödeme
 • Yüz yüze Ödeme
 • Kare kod-Barkod Ödeme
 • Temassız HCE
Para Transferi
 • 7/24 Para gönder
 • 7/24 Para iste
Bağış
 • Web & Mobil
 • Kare Kod & Link ile bağış
 • Chatbot ile bağış
“Yuvarla” özelliği BKM Express'in iPhone uygulaması için tıklayın. BKM Express'in Android uygulaması için tıklayın.
BKM Express ile gerçekleştirilen işlemlerin iptal ve iadesini Sanal POS yönetim ekranlarınızdan yapabilirsiniz.
BKM Express kullanıcı adı olarak kullandığınız e-posta adresini unutmanız durumunda; T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yapabilirsiniz. BKM Express hesabınızın şifrenizi unutmanız durumunda; Üye Giriş ekranındaki Şifrenizi unuttuysanız tıklayın seçeneğiyle açılan ekrana T.C. kimlik numaranızı ya da BKM Express’e kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Telefon numaranıza şifre yenileme kodu gönderilir, kodu ilgili alana girerek ve yeni şifre belirleyebilirsiniz. BKM Express hesabınızın Şifre Yenileme linki kayıtlı e-posta adresinize gönderilmektedir. Kendinize hatırlatma e-postası göndermek için tıklayın.
BKM Express ile yapılan ödeme, bağış ve para transferini “İşlemlerim” menüsünde görebilirsiniz. Kartınıza ait hesap hareketlerini banka veya e-para uygulamasından kontrol edebilirsiniz.  
BKM Express ile e-ticaret ve m-ticarette yapılan alışverişlerde provizyon işlemleri Sanal POS üzerinden gerçekleşir. BKM Express ile gerçekleştirilen tüm alışveriş işlemlerinde ödemeler çalışmakta olduğunuz koşullara uygun olarak, Sanal POS'unuzun bağlı olduğu hesaba yapılır.
BKM Express Öde seçeneğini, BKM Express geçerli olan iş yerlerinde kullanabilirsiniz. BKM Express uygulamasını destekleyen işyerlerinin listesine ulaşmak için tıklayın.
BKM Express uygulamasına kart ekleme aşamasında sorun yaşıyorsanız;
 • Öncelikle eklemek istediğiniz kartın T.C. kimlik numarası size ait olmalı. Kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesini yazdıktan sonra arkasındaki güvenlik kodunu (CVV/CVV2) ve kartınıza kayıtlı olan cep telefonu numaranız güncel olmalı.
 • Ekleyebileceğiniz kartları görmek için  https://bkmexpress.com.tr/nerede-kullanilir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • BKM Express uygulaması kartınızı destekliyorsa ve doğrulama SMS'ini girdiğiniz halde kayıt hatası alıyorsanız bize 0850 2010 256’dan ulaşabilirsiniz.
BKM Express ile gerçekleştirilen işlemlerin iptal ve iadesini Sanal POS yönetim ekranlarınızdan yapabilirsiniz. İşlem detaylarını iş yeri ekstrenizden inceleyebilirsiniz
BKM Express ile e-ticaret ve m-ticaret iş yerlerinden yapılan alışverişlerde, kart bilgisi girmeden kolayca ve hızla ödeme yapılmaktadır.
 • Öncelikle İş Yerinin ödeme sayfasında yer alan “BKM Express ile Öde” seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan sayfada BKM Express’e üye olurken kullanılan “e-posta adresi ve şifre ile” giriş yapılır. Onaylanarak ödeme tamamlanır. BKM Express üyesi değilseniz bu adımda e-posta adresi ve şifresini tanımlayarak üye olabilirsiniz.
 • Kart ve ödeme seçenekleri belirlendikten sonra kart hamilinin banka veya e-para kuruşunda kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilen doğrulama şifresi ile işlemini tamamlayabilirsiniz.
Detaylı bilgi için https://bkmexpress.com.tr/nerede-kullanilir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kart ekleme işleminizi tamamlamak için tarafınıza gönderilen doğrulama SMS'ini kart ekleme ekranına girmeniz gerekmektedir. BKM Express doğrulama SMS’ inin ulaşmama durumunda Doğrulama SMS' ini yeniden gönder bağlantısına tıklayarak yeniden SMS gönderebilirsiniz. Doğrulama SMS' i kartınızın kayıtlı olduğu güncel cep telefon numaranıza banka veya e-para kuruşu tarafından gönderilmektedir. Eğer doğrulama SMS' i ulaşmıyorsa cep telefon numaranızın teyidi için kart çıkaran kuruluş ile iletişime geçebilirsiniz.
BKM Express ile Öde işleminizi tamamlamak için tarafınıza gönderilen doğrulama SMS'ini ödeme ekranına girmeniz gerekmektedir. BKM Express doğrulama SMS’ inin ulaşmama durumunda Doğrulama SMS' ini yeniden gönder bağlantısına tıklayarak yeniden SMS gönderebilirsiniz. Doğrulama SMS' i kartınızın kayıtlı olduğu güncel cep telefon numaranıza banka veya e-para kuruşu tarafından gönderilmektedir. Eğer doğrulama SMS' i ulaşmıyorsa cep telefon numaranızın teyidi için kart çıkaran kuruluş ile iletişime geçebilirsiniz.
E-ticaret ve m-ticaret iş yeri, kartınıza taksit imkânı sunuyorsa taksitli işlem yapabilirsiniz. Ödeme anında karşınıza gelen alışveriş tablosundan peşin veya taksitli seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
BKM Express hizmetlerinden artık faydalanmak istemiyorsanız expressdestek@bkm.com.tr adresine kapanmasını istediğiniz kullanıcı adınız olan e-posta adresi, T.C. kimlik numaranız ve cep telefon bilginizi göndererek hesabınızın kapatılmasını isteyebilirsiniz. 3 iş günü içinde talebiniz gerçekleştirilecek ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Destek

Destek için Sıkça Sorulan Sorular bölümümüze göz atabilirsiniz. Farklı bir konuda soru sormak ve bilgi almak için bize telefonla ulaşabilir ya da aşağıda yer alan e-posta adresine adınız, soyadınız, cep telefonu numaranız ve BKM Express kullanıcı adınızla birlikte mesajınızı iletebilirsiniz.

BKM Express Destek Merkezi numaralarımız:

0212 4010 256 (BKM)

0850 2010 256 (BKM)

BKM Express Destek adresimiz: ExpressDestek@bkm.com.tr

Ayrıca Twitter’da @BKMExpress_MH hesabına tweet atarak BKM Express Destek Merkezi’nden yardım alabilirisiniz.