BKM Express Güvenlik Uyarıları

a. Tanımadığınız kişilerden gelen (özellikle ilişiğinde dosya bulunan) e-postaları açmayınız, BKM Express’den gelmiş gibi görünüp, size şifre/ kullanıcı kodu/ finansal bilgi/ hesap numarası/ kredi kartı ya da banka kartı numarası soran ya da kişisel bilgilerinizi güncellemenizi isteyen e-postaları dikkate almayınız.

b. Bilgisayar ve mobil cihazlarınıza anti-virüs ve güvenlik duvarı (firewall) programları kurunuz ve sürekli güncel tutunuz.

c. SIM kartınızın herhangi bir nedenle kaybolması ya da hattınızın kesilmesi durumunda operatörünüzle irtibata geçiniz.

d. BKM Express’e giriş ve alışveriş sırasında cep telefonuza gelen şifreyi BKM/banka personelleri dahil kimseyle paylaşmayınız.

e. BKM Express şifrenizi belirlerken kolay tahmin edilebilecek bir rakam birleşimi kullanmayınız ve şifrenizi düzenli olarak değiştiriniz.

f. Şifrenizi ve kullanıcı kodunuzu bilgisayarınıza ya da fiziki ortamda başka bir yere yazmayınız, cüzdanınızda taşımayınız, kimse ile paylaşmayınız.

g. Bilgisayarınızda lisanslı programlar kullanınız. İnternetten indirdiğiniz ya da bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz programları mutlaka virüs kontrolünden geçiriniz.

h. Kaynağını bilmediğiniz programları bilgisayarınıza yüklemeyin, ‘.exe’ uzantılı programlara özellikle dikkat ediniz.

i. Bilmediğiniz kişi ya da kurumlardan gönderilen e-postaların içerisindeki adres uzantılarına tıklamayın, mesaj ekindeki dosyaları bilgisayarınıza yüklemeyiniz.

j. Bilgisayarınızda kopya veya lisansı olmayan yazılım kullanmayınız ve mutlaka sisteminizin güncel sürümlerini kullanınız.

k. Şüpheli gördüğünüz durumlar için 0850 2010 256 numaralı telefonu arayarak BKM Express Destek Ekibimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.

l. Apple ve Android’in kendi “App store”u dışından uygulama indirmeyiniz.

m. Apple dışında, 3. taraf bir web sitesi kaynaklı”pop-up” mesajındaki”Install” butonuna tıklamayınız.

n. “Untrusted App Developer” mesajı ile karşılaştığınızda bu mesajı dikkate alınız ve “Don’t Trust”a tıklayarak uygulamayı yüklemekten vazgeçiniz.